Bujany fotel babci

Bujany fotel babci i pamiątki rodzinne.

Wiele osób odziedziczyło meble po rodzicach i dziadkach, i teraz muszą zdecydować, które zatrzymać, a które sprzedać lub darować organizacji dobroczynnej.

Zanim zaczniesz wyrzucać stare meble lub sprzęty odziedziczone po członkach rodziny, starając się nadać swojemu domostwu nowy „styl”, zastanów się, czy nie można ich inaczej ustawić, obić inną tkaniną lub odnowić. (Wiele pomysłów i rad oparte są na fundamentalnej zasadzie: wykorzystaj to, co masz).

Jeśli obawiasz się łączenia i zestawiania mebli z różnych okresów i stylów, nie zasięgnąwszy opinii profesjonalisty, porzuć lęk. Wystarczy, że będziesz przestrzegać trzech podstawowych zasad:

1. Kolor: dostosuj barwę drewnianych elementów poszczególnych mebli na tyle, na ile to możliwe. Zgrupuj sprzęty wykonane z ciemnego drewna lub z drewna jasnego / umiarkowanego.

2. Rozmiar: łącz sprzęty o podobnej wielkości.

3. Tkanina: odpowiednio zgraj barwę mebli tworzących całość, tak by sprawiały wrażenie ze sobą powiązanych, chociaż pochodzą z rozmaitych okresów. (Uwaga: Nie musi to oznaczać, że wszystkie meble powinny być wykonane z tego samego materiału, chociaż można zastosować tę zasadę do mebli obiciowych. Jeśli masz jedynie dwa lub trzy meble – sofę, fotel i otomanę – zastosowanie tej samej tkaniny obiciowej okaże się skuteczne, lepiej jednak, aby fotel i otomana były w jednym kolorze, zaś sofa w innym. Należy wystrzegać się zbyt wyraźnych deseni, trudno je bowiem zgrać z innymi).

Wyeksponuj swoje najlepsze meble i usuń na drugi plan te, które nie są tak okazale. Jeśli masz malowaną drewnianą szafę wykonaną z sosny lub innego taniego drewna, pomalują ją na ten sam kolor co ścianę i wykończ półmatową farbą. Mebel zleje się z tłem, pokój wyda są większy, zaś wzrok spocznie na bardziej okazałych elementach umeblowania.