Naprawa zapadniętego siedziska
Wiele krzeseł stołowych ma wyjmowane siedzisko, które spoczywa na specjalnie skonstruowanej ramie. W siedziskach tego typu nie ma sprężyn,
jednak kolejność wymiany poszczególnych elementów jest taka sama jak dla mebli sprężynowych: pasy parciane, płótno, wyściółka, kaliko, watolina i materiał obiciowy. Ponieważ można je wyjmować z ramy, siedziska te są dużo prostsze do naprawy.
Wymiana obicia siedziska
1 Rozłóż materiał lewą stroną do góry na równym podłożu. Ułóż watolinę centralnie na wierzchu siedziska, a następnie połóż siedzisko i watolinę na rozłożonym materiale. Zawiń materiał na krawędź oparciową i tymczasowo przybij gwoździkiem pośrodku od strony spodniej. Wyrównaj materiał na siedzisku i przybij pośrodku pozostałych krawędzi. Posuwając się od środka krawędzi oparciowej na boki wbijaj dodatkowe gwoździki, rozmieszczając je co 2,5 cm i zostawiając 5 cm na każdym rogu. Powtórz na pozostałych krawędziach, sprawdzając co chwilę, czy materiał jest równo naciągnięty.
2 Aby estetycznie wykończyć narożniki, naciągnij materiał po skosie i przybij jego róg do spodu ramy. Załóż nadmiar materiału w dwie fałdy i przybij. Jeśli powstały zmarszczki, usuń gwoździe, które zbyt mocno napinają materiał, i przybij od nowa. Przytnij materiał w odległości 1,2 cm od gwoździ. Wreszcie wytnij kawałek materiału na spód, tak jak dla siedzisk stałych. Naciągaj go na ramę tak samo, jak płótno.