Z każdego końca sklejki odmierzamy 40 mm, rysujemy linię wzdłuż krótszej krawędzi, cyrklem rysujemy na każdym rogu okrąg o promieniu 40 mm, a obok o promieniu 20 mm. Przy końcach uchwytów okręgi o promieniach 10 mm i 20 mm.
Sprawdzamy czy linie i okręgi są dobrze narysowane, a następnie piłą włośnicową lub wyrzynarką wycinamy potrzebne kształty (podstawę, uchwyty i „krawężniki”). Brzeszczot prowadzimy po zewnętrznej stronie narysowanej linii.
Przecieramy powierzchnie cięcia papierem ściernym, żeby lekko zaokrąglić krawędzie. Malujemy błyszczącym lakierem – czerwonym części drewniane i białym sklejkę. Kiedy farba wyschnie, przecieramy ją papierem ściernym i ponownie malujemy.
Malowanie – aby taca ładnie wyglądała, kładziemy farbę dwu- lub trzykrotnie. Czyścimy wszystkie elementy z pyłu, nakładamy warstwę farby i pozostawiamy do wyschnięcia, lekko przecieramy papierem ściernym. Powtarzamy te czynności dotąd, aż otrzymamy gładką, błyszczącą powierzchnię.
Zaznaczamy na sklejce położenie „krawężników” i uchwytów i wiercimy otwory pilotowe średnicy 3 mm przez sklejkę na wylot i w częściach drewnianych od spodu na głębokość ok. 5 mm. Na spodniej stronie tacy nawiercamy wgłębienia pod łby wkrętów i skręcamy wszystkie części razem.