Wisząca drewniana półeczka cz.2

Cyrklem rysujemy półkole o promieniu 150 mm – to będzie półeczka – oraz półkole o promieniu 135 mm (część tylna półeczki). Przenosimy kształt podpórki na deseczkę.

Wycinamy trzy części półeczki piłą włośnicową lub wyrzynarką elektryczną …

Wisząca drewniana półeczka cz.1

Model ten przypomina malowane wyroby sztuki ludowej wykonywane z drewna w dziewiętnastowiecznej Ameryce przez niemieckich osadników w Pensylwanii. Charakteryzowały się one bardzo prostą konstrukcją i mnóstwem gwoździ, a malowano je albo w jaskrawe motywy i kolory, albo nadawano im ogólną …

Taca kuchenna cz.2

Z każdego końca sklejki odmierzamy 40 mm, rysujemy linię wzdłuż krótszej krawędzi, cyrklem rysujemy na każdym rogu okrąg o promieniu 40 mm, a obok o promieniu 20 mm. Przy końcach uchwytów okręgi o promieniach 10 mm i 20 mm.

Sprawdzamy …

Taca kuchenna cz.1

Przedmioty w stylu lat 50. ubiegłego wieku nie każdemu się podobają, ale prostota ówczesnego wzornictwa ma swój niepowtarzalny urok.

W tamtych czasach projektanci eksperymentowali z łagodnymi krzywiznami i nowymi materiałami, takimi jak plastik, a także stosowali jaskrawe kolory podstawowe, przez …

Kuchenny wieszak cz.2

Obejrzyjmy przygotowane drewno i sprawdźmy, czy nie jest spękane lub czy nie ma sęków w złych miejscach. Pionowe listwy mogą mieć tu i ówdzie niewielkie sęki, ale „szczeble” powinny być gładkie na całej długości, a słoje powinny przebiegać w nich …

Kuchenny wieszak cz.1

Taki wieszak-drabinka z pewnością przyda się w każdej kuchni, szczególnie tam gdzie jest mało miejsca na ułożenie rondelków, łyżek wazowych i innych kuchennych narzędzi, których często używamy. Nie tylko ozdobi ścianę, ale również sprawi, że wiele sprzętów będzie zawsze w …